Jak wygląda proces zakupu auta z USA przez pośrednika?
Często z rezerwą podchodzimy do zakupu samochodu z pomocą pośrednika, jednak w przypadku importu auta z USA pomoc w znalezieniu pojazdu i przeprowadzeniu transakcji okazuje się niezbędna. Warto dowiedzieć się więcej na temat roli, jaką odgrywa doświadczony pośrednik w imporcie auta z USA oraz zalet korzystania z jego pomocy, bo dzięki temu możemy uniknąć wielu zagrożeń oraz kłopotów, które mogą uniemożliwić sprowadzenie auta do Polski.
Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika, kupując auto w USA?
Amerykański rynek motoryzacyjny oferuje nie tylko nowości znanych marek, ale także klasyki i samochody zabytkowe w bardzo atrakcyjnych cenach. Na aukcjach znajdziemy pojazdy o niewielkim przebiegu, których jakość i standard wyposażenia są znacznie wyższe niż w przypadku aut dostępnych w Europie. To powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na import auta z USA. Ułatwiają to pośrednicy, którzy specjalizują się w sprowadzaniu do Polski aut z Ameryki Północnej np. firma Jankes Car. Współpraca z pośrednikiem naprawdę się opłaca, bo nie tylko będziemy mogli skorzystać z rady fachowca, ale także unikniemy samodzielnego załatwiania wszystkich formalności, a nasze wymarzone auto w ciągu kilku tygodni dotrze do Polski w stanie, w którym zostało kupione. Co ważne, doświadczeni pośrednicy nie tylko wiedzą, jak sprawdzić oferowane na aukcjach w USA pojazdy, ale także zajmują się wszystkimi formalnościami na miejscu, co pozwala do minimum ograniczyć zagrożenia związane z zakupem samochodu za Oceanem.
Zakup auta w USA krok po kroku
Doświadczeni pośrednicy zapewniają możliwość sprowadzenia pojazdu z USA bez zbędnych formalności. Cała transakcja przebiega w przejrzysty sposób, uwzględniając kilka etapów. Pierwszym z nich jest samodzielny wybór samochodu na wskazanych przez pośrednika portalach aukcyjnych. Możemy jednak liczyć na fachowe wsparcie i poradę, a także pomoc w wyborze auta na podstawie określonych kryteriów. Drugim etapem współpracy jest podpisanie umowy z pośrednikiem. Dochodzi do tego, gdy znajdziemy wymarzony pojazd i zdecydujemy się powalczyć o jego zakup. Umowa określa m.in. przewidywane koszty związane z zakupem i sprowadzeniem pojazdu do Polski. Po podpisaniu umowy pośrednik przystępuje do licytacji pojazdu. Kwota, do której trwa licytacja, jest ustalana wcześniej. Konieczne jest opłacenie kaucji w wysokości 10% kwoty, do której odbywa się licytacja. Jeżeli nie zostanie ona wygrana, to kaucja na licytację zostaje zwrócona. Wygrana aukcja wiąże się z koniecznością dokonania pełnej opłaty. Jeżeli wpłynie ona na konto pośrednika w ustalonym terminie, to pojazd trafia do bazy kontenerowej pośrednika i rusza w drogę do swojego nowego właściciela.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana