Na czym polegają pożyczki konsolidacyjne?
Nie ulega wątpliwości, że pożyczki i kredyty często stanowią dobry sposób na szybkie uzyskanie gotówki, dlatego też wiele osób się na nie decyduje. Niestety czasem można stracić kontrolę nad zadłużeniem i wtedy pojawiają się problemy. Ich rozwiązaniem może być tak zwana pożyczka konsolidacyjna. Co oznacza ten termin? Czytaj dalej, jeśli chcesz się dowiedzieć.
Pożyczka konsolidacyjna – czym się charakteryzuje?
Jeśli ma się kilka kredytów i pożyczek, to nietrudno się w nich czasem zagubić. Warto znaleźć wtedy sposób na uporządkowanie zadłużeń, tak aby nie pominąć niczego podczas ich spłaty i nie narazić się tym samym na nieprzyjemne konsekwencje. Dobry przykład stanowi pożyczka konsolidacyjna. Na czym ona polega? Otóż w przypadku konsolidacji zadłużenia zostają scalone w jedno. Dotyczy to również wyznaczonych terminów spłat oraz wysokości oprocentowania. Pożyczki konsolidacyjne są udzielane przez banki i specjalistyczne firmy, przykład stanowi Hald Group. W ten sposób można połączyć ze sobą różne rodzaje kredytów, między innymi hipoteczny, ratalny i gotówkowy. W ten zakres wchodzą także pożyczki pozabankowe. Zdecydowanie warto rozważyć tę opcję w celu zapewnienia sobie łatwiejszej spłaty zadłużenia.
Zalety pożyczek konsolidacyjnych
Podjęcie decyzji o skorzystaniu z pożyczki konsolidacyjnej pozwoli z pewnością uporządkować źródła zadłużenia, dzięki czemu łatwiej będzie się nimi zająć. Zalety stanowią niewątpliwie ujednolicone oprocentowanie oraz termin spłaty, który jest z reguły opóźniany. Co za tym idzie, pojedyncze raty pożyczek konsolidacyjnych są również nieco niższe. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że opisywane rozwiązanie ma też swoje wady. Owszem, jednorazowa rata jest mniejsza, ale biorąc pod uwagę ogół odsetek, będzie ich więcej. Problem może pojawić się również w przypadku znacznie większych sum – nietrudno wpaść wówczas w spiralę zadłużenia, kredyt konsolidacyjny stanie się tylko kolejnym zobowiązaniem. Jak tego uniknąć? Podjęcie kredytu trzeba dokładnie przemyśleć i upewnić się, że jest to dobry pomysł. W razie wątpliwości można skontaktować się z doświadczonym doradcą. Pożyczka konsolidacyjna może znacznie ułatwić spłacanie długów, ale pod warunkiem, że będzie to świadomie podjęta decyzja.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana